Çelik Konstrüksiyon


Çelik Konstrüksiyon

Çelik Konstrüksiyon Nedir ?

Çelik Konstrüksiyonun Avantajları

Kocaeli, Yalova Çelik Yapı

Sağlamlık


Çelik Konstrüksiyon Nedir ?

Tüm taşıyıcıları çelikten üretilen, özellikle depreme karşı güvenli yapılardır. Günümüzde çelik ile; Çelik Ev/Villa, Çelik Fabrika Binaları, Çelik Depolar, Çelik Toplu Konutlar ve ihtiyaca göre bir çok yapı inşaa edilebilmektedir.

 

Çelik ile yapılan konut, ev/villa gibi alanlarda galvaniz kaplı hafif çelik kullanılır. Çelik sistemin üzerine, OSB'ler ve içerisine yalıtımı sağlayacak izocam yerleştirilir. Dış bölümde Genellikle yalıtım sağlayacak bir katman ile birlikte siding uygulaması yapıldığı gibi, mantolama yada farklı bir uygulama yapılabilir. İç kısımda OSB üzerine alçı paneller eklenerek üzerine alçı sıva uygulaması yapılır.

 

Çelik konstrüksiyon yapılar esnektir, bu özelliği ile deprem tehlikesi sırasında yıkılmaz. ihitiyaçlarınız değiştiğinde kolay bir şekilde yapıda değişiklikler oda büyütme, küçültme, ekleme yaptırılabilir.

 

Önceki dönemlerde "Amerikan Evleri" olarak anılan çelik villalar, Amerika ve Tüm Avrupa ülkelerinde yeni nesil sağlıklı, sağlam, şık ve güvenilir yapılar olarak hızla yaygınlaşmış ve bugün %40 ila %60 oranında kullanımı bulunmaktadır. Fransa, Almanya gibi çeliğin yaygın olduğu ülkelerde bu oranın hızla yükseldiği gözlemlenebilir.

 

Exen'in anahtar teslim projelerinde, tüm iç yapı (boyalar, parkeler, döşemeler, elektrik su doğalgaz tesisatları, kapılar, mutfak dolapları vb. tüm işlemler) ve dış yapı (siding, doğrama, korkuluk, verenda vb. tüm işlemler) profesyonel ekiplerimiz tarafından yapılmaktadır.